Naslovna Magazin Вељко Ражнатовиќ откри за што најчесто се караат со Анастасија, тој ѝ...

Вељко Ражнатовиќ откри за што најчесто се караат со Анастасија, тој ѝ замерувал само за едно

По упокојувањето на Аркан, Цеца им беше татко и мајка на децата, Вељко и Анастасија.

Вељко кој сега е боксер, често истакнуваше дека отсекогаш му недостигало вниманието на неговиот татко, а сега откри на кои моменти се сеќава од детството.

– Ми недостигаше во секој момент и аспект од мојот живот. Никогаш не сум имал совет даден од татко, не сум бил дете кое има татко и мајка. Другите деца секогаш имаа свои приказни со татковците.

Секогаш бев сам – рече Вељко, а потоа се присети на моментите што ги поминал со Аркан како момче:

– Се сеќавам кога играв шах со мојот втор татко (најдобриот пријател на татко му) и тој беше тажен за мене. Кога зборуваме за татко ми, никогаш не ја почувствував таа топлина, која многу ми недостигаше.

Се сеќавам кога ме носеше на грб. Тоа е сцената на која се сеќавам, а Анастасија не се сеќава на ниту една сцена.

Сестрата на Цеца, Лидија, Вељко ја доживува како втора мајка.

– Буквално имавме две мајки. Тврдам дека сум омиленото дете на Лидија. Имам конфликт на мислења со тетка ми. Таа е сериозен играч, мама е попопустлива. Го истетовирав името на тетка ми на срцето.

Како момче, тој многу го сакал животот на село, а го сака и денес, и ужива да го поминува времето занимавајќи се со земјоделство во Тител.

– Ќе живеев во Житоража, сакав таму да одам на училиште, но мајка ми тогаш не ми дозволи – изјави Ражнатовиќ во емисијата „Шоуто продолжува“.

Од друга страна, второто дете на Цеца, Анастасија има сериозни проблеми со семејството на нејзиното момче, познатиот фудбалер, Немања Гудељ.

Името на Оливера Гудељ, мајката на Немања, е едно од најбараните во изминатите неколку месеци. Од март 2022 година, кога нејзиниот најстар син влезе во емотивна врска со Анастасија Ражнатовиќ, интересот за спортското семејство Гудељ драстично порасна.

Секој нивен чекор и потег е внимателно следен и раскажуван. Така пишуваа сите медиуми кога Оливера и нејзините наследници кон крајот на мај минатата година дојдоа во главниот град на Србија за да го прослават 24-от роденден на ќерката на Цеца.

Тогаш семејството Ражнатовиќ ги угости во прекрасната вила на Дедиње, а Гудењ ѝ возвраќаа на гостопримството на Таса секогаш кога таа ќе отидеше во Севиља кај Немања.

Таа идила траеше до есента претходната година, кога сè се промени. Имено, дотогаш мајката и помалата сестра на Немања постојано поминуваа време со Анастасија, тие редовно објавуваа заеднички фотографии на Инстаграм на кои покажуваа колку уживаат во времето заедно.

Сепак, следеше целосен шок. Се шпекулира за прекината врска меѓу свекрвата и снаата, а како потенцијален проблем се наведува прекумерното мешање на мајката на Гудељ во нивната емотивна врска.

Ќерката на Цеца не сакала да го трпи тоа и оттогаш тие двете се во војна.

Доказ за тоа беше Светското првенство во Катар, каде што се трудеа да бидат што подалеку една од друга, а Немања засега изгледа успешно балансира меѓу двата огнови.

Познато е дека децата на Цеца Ражнатовиќ, Вељко и Анастасија силно се поддржуваат еден со друг, а Ражнатовиќ никогаш не сакала да се меша во нејзиниот избор и начин на живот.

Имено, боксерот откри што најмногу ѝ замерувал на својата сестра и зошто често се карале.

– Би ум рел за сестра ми. Таа ми е како брат. Не ја обвинувам повеќе, отрпнав. Таа е израсната од нашата мајка и тетка.

Единствено се каравме кога беше помлада, за облеката, ништо друго – искрен беше Вељко во емисијата „Шоуто продолжува“ што се емитува на телевизија Блиц во рамките на програмата „Цеца шоу“.

Да потсетиме, неодамна животот на Богдана и Вељко за првпат беше прикажан во нејзиниот роден Тител, а Вељко истакна дека таа средина многу му се допаѓа и дека никогаш не би избрал да живее во Белград за своите наследници.

– Пресврт за да се преселам на село беше моментот кога сфатив дека Белград тргнал надолу и дека не сакам моето дете да порасне во таа средина.

Го мра зам градот, овие работи што ги правам овде не можам да ги правам во Белград, ме ужаснува пиењето кафе низ градот.

Белград е половина час возење, Зрењанин е 15 минути, Нови Сад е 20 минути – вели Вељко.