Naslovna Magazin Kaрлеуша не го дава Душко иако веќе не се заедно, ѝ се...

Kaрлеуша не го дава Душко иако веќе не се заедно, ѝ се налути на оваа девојка и ја блокираше

Душко Тошиќ важи за еден од најдобрите момци кога е спортот во прашање.

Со ова се согласува и старлетата Станија Добројевиќ која даде своја оценка. И тоа јавно.

Таа гостуваше на ТВ Пинк во емисија кај Огњен Амиџиќ, кој ѝ постави директно прашање:

– Кој е најзгодниот фудбалер од Србија – праша водителот на емисијата.

Старлетата малку се двоумела, но брзо дошла до заклучок:

– О Боже, зошто сите ме прашуваат тоа? Секогаш тоа ме прашуваат. Ја спомнав Софија Милошевиќ, но нека не е тоа, нека биде Душко Тошиќ – рече таа како од топ.

Не е познато дали спортистот и старлетата се познаваат, но едно е сигурно дека Станија има добар вкус.

Дека е слаба на фубалери сведочи и нејзината љубовна биографија. Еднаш се забавувала со Гојко Качар, Адем Љајиќ и Владимир Волков.

Станија и Адем беа во кратка, но слатка врска. Тие биле видени на црногорското приморје, но романсата очигледно кратко траела. Старлетата имаше само пофални зборови за Љајиќ.

– Па, нема да ви кажам ништо! Па, може ли да помине еден ден без да бидам заљубена, а да не сум во „сериозна“ врска со фудбалер?!

Искрено, Адем е многу сладок и фин дечко, а што се однесува до врските, верувам дека прв ќе ги знаеш сите детали доколку има сериозна врска, и тоа е сѐ што сакам и можам да кажам засега – така кажа мистериозната старлета во 2012 година.

Станија рече и дека Владимир Волков ѝ испраќал љубовни и заканувачки пораки.

– Прво ми праќаше љубовни, а сега заканувачки пораки. Но, не се плашам – рече таа и објасни како изгледало нивното „пријателство“.

– Дечкото ми се додворуваше месец и пол, секој ден доаѓаше после тренинг да ме види, макар и на половина час.

А потоа некои медиуми објавија наши фотографии заедно со приказната дека сме во врска.

Тој потоа стана фраер преку ноќ. Слушај, пријателе?! По тој повод, напиша на Твитер:

– Почнаа да ме закачуваат и со девојки – Владимир Волков.

Подобро ќе беше да останеше на првата одлука да игра за Црна Гора. На нашата репрезентација не и требаат девојки“, изјави тогаш за Станија и истакна дека не трча по неа.

– Не му дадов шанса, па сега се заканува – заклучила таа.

Што се однесува до Качар, Станија откри дека му верувала кога гостувала во Сценирана на ТВ Курир.

-Поздрав до Гојко, да не се налути што ќе ти кажам сега.

Два месеци се допишувавме преку Фејсбук, тој тогаш беше на Светското првенство во Јужна Африка, а јас во Америка.

Почнавме да се забавуваме штом се вративме во Србија и по две недели отидовме во Хрватска. Имав дечко спортист, отидовме во Сплит и се сеќавам дека Брена, Боба, Новак, Троицки, Зимоњиќ беа во хотел. Таму се играше Дејвис купот.

Новак му пријде на Качар, кој ме претстави како негова девојка. Тогаш првпат го видов Новак во живо, ни даде карти за натпреварот.

Го следам од 2007 година и единствениот по кој трчав да барам фотографија беше Новак Ѓоковиќ. Сите во куќата го обожаваат, а сега имав можност да го видам во живо, иако го гледав на во 2007 година кога сѐ уште не беше на врвот – објасни таа.

Поради изјавата на Станија, Јелена Карлеуша која наводно уште судски не е разведена од Душко, станала љубоморна и ја блокирала Станија на Инстаграм.

Блокирањето на социјалните мрежи настана затоа што старлетата јавно го пофали сопругот на пејачката.

Јелена е позната по честото блокирање на луѓето на Инстаграм. Иако важи за голема ѕвезда на шоу-бизнисот, на многумина им е чудно што има време да блокира луѓе на интернет.

До кога старлетата ќе биде „казнувана“ на Инстаграм и поради која причина афирмативно се изјаснила за Душко Тошиќ, останува да видиме.