Naslovna Zivot Зетот на Кили ептен романтичен, го прави ова за Јоана во Еквадор

Зетот на Кили ептен романтичен, го прави ова за Јоана во Еквадор

Кили или Кирил Поп Христов е еден од најзабвните ликови на нашата актерска сцена, народот го сака поради неговата оригиналност и хумор по кој тој е специфичен и препознатлив.

Актерот Кирил Поп- Христов Кили води мирен живот подалеку од очите на јавноста а познато е дека пред неколку години се пресели во Еквадор, но често доаѓа и во Скопје.

Во 2019 година, ќерката на актерот Кирил Поп Христов и кореографката и професорка по свовремен танц, Годрана Деан Поп Христова, Јоана, се омажи на Еквадор – земјата каде заедно се преселија пред неколку години.

Веста на социјалните мрежи ја објави среќната мајка Гордана, споделувајќи дека Јоана наскоро ќе стане мајка.

„Се омажи нашето бебе и ќе има бебе“, напиша Гордана. Јоана се омажи со Родригез Сориа Хозе Луис со кого беше во врска подолго време. Кили со семејство одамна се преселија во Еквадор.

Веста дека нивната наследничка се омажи со момче од Еквадор, брзо се рашири во македонските медиуми и го привлече вниманието на јавноста, а сега тие се родители на сиот Круз.

На 30 април во 2020 година, се породи актерката Нина Деан, ќерка на Гордана Деан Поп-Христова од првиот брак, сопругата на познатиот актер Кирил Поп-Христов Кили.

Нина го роди Каи, а за убавата вест на Фејсбук прва се пофали среќната баба Гордана, која со Кили живее на Еквадор.

-Се роди Каи. Баба од далеку ги бацува и гушка Нина, Мартин и Каи“, напиша Гордана, која поради пандемијата се уште го нема видено својот помал внук.

Родригез на Фејсбук често споделува важни животни мисли, а една од нив споделил неодамна, и во неа арскажува приказна која е почуна за секој човек.

Кога не сакате да ја погледнете вашата реалност, живеете во вакум и, ако се навикнете да живеете во вакум, едноставно не вредите ништо.

Бидејќи ништо не не учи ништо и покомплицирано е ако останете без глумење или кажување било што.

A, животот не значи „не можам“ затоа што кој вели дека не може- тоа е затоа што не сака и животот се комплицира.

Сè се комплицира и иако многу работи болат, мора да се тргне настрана затоа што никој не останува каде што не можат да останат, без разлика колку труд вложувате.

Ако трчате, или се изморите од пливање, ако целта е недостижна, бидејќи времето не простува… Јас сум сепак во конкуренција.“ А, од она што и сега може да се забележи од неговите објави е дека Родригез е доста романтичен, а според љубовните песни кои често ги споделува на Фејсбук може да се заклучи дека тој е доста вљубен.

Песни како „Моја слатка љубов“ може да споелува само ептен заљубен човек.

Па по ова се гледа дека на Родригез и на Јоана супер им е во бракот, а тој на својот Фејсбук профил како насловна фотографија има слика од неа и од синот.

Фото: ФБ профил на Родригез