Naslovna Magazin Петар Грашо откри во какви односи е со Данијела, беа заедно 24...

Петар Грашо откри во какви односи е со Данијела, беа заедно 24 години, а кој кого оставил сега е јасно

Хана на Петар Грашо, на 17 јули минатата година утрото пристигнала во родилиштето во Сплит, а попладнето се породила со царски рез. Брачната двојка претходно откри дека девојчето ќе се вика Алба.

За нивната љубов се дозна во октомври 2020 година, недолго откако пејачот ја прекина 24-годишната врска со Данијела Мартиновиќ.

Пејачот Петар Грашо во октомври беше во Белград по специјална пригода – подготвува концерт, а екипата на „Сцена“ ги прочешла сите актуелни теми со него.

Имено, во јули минатата година избраничката на Петар, Хана Хуљиќ и тој станаа родители на девојче кое ѝ го дадоа името Алба.

Петар истакнува дека поради бројните концерти и обврски не стигнува да го помине потребното време со семејството.

– Со оглед на тоа што годината ја исполнив со концерти уште пред да заврши, за жал не стигам ни да ја видам ќерка ми до тој степен.

Сè уште е бебе, не е толку инволвирана во музиката“, изјави Грашо.

Во една прилика Грашо истакна:

-Нам ни е смешно како всушност станавме медиумска мета, а не кренавме прст за тоа.

Ни најмалку не се оптоваруваме, забавни ни се сите тие написи и корици со бомбастични наслови и тенка содржина. Најмногу нè насмеа веста дека станавме хрватските „Меган и Хари“ – рече Грашо и истакна:

– Секогаш ми беше важно да не ги замарам луѓето со неважни ситници и дека музиката е единственото нешто што ги интересира поврзано со мене, а и Хана е слична личност.

И покрај ова, ние сме во сосема спротивни ситуации. Медиумите се тука да пишуваат, ние сме тука да живееме и тоа е круг кој постојано се врти – изјави претходно Петар Грашо за хрватските медиуми.

Врската помеѓу Тончи Хуљиќ и Петар Грашо од пријателска и кооперативна прерасна во семејна, кога Грашо се ожени со ќерката на Тончи, Хана.

Многумина тогаш се прашуваа што мисли таткото за љубовната врска на неговата ќерка со 15-годишниот постар колега.

Сепак, Тончи тогаш им даде благослов на ќерката и зетот, но сега откри дека мора да се справи со зетот, а тоа го направи во својот нов спот.

– За мене беше единствена можност преку видеа да се пресметам со мојот зет, што ме прави невообичаено среќен.

Малку ја подобрив ситуацијата и видеото се случува во моментов, за 4 години, за 14 години и за 25 години. Така расте мојата внука и постојано имам проблеми со неа – откри Тончи за dnevnik.hr.

Петар Грашо речиси една година е во брак со Хана Хуљиќ со која ја има шестмесечната ќерка Алба, а многумина сè уште ги интересира зошто му завршила врската со Данијела Мартиновиќ.

Имено, пејачот помина 24 години со својата колешка, а веднаш по раскинувањето започна врска со ќерката на Тончи Хуљиќ.

Тие јавно не зборуваа за раскинувањето, а набргу по венчавката на Грашo беше откриено дека тој воопшто не го иницирал раскинувањето.

„Зошто да ви е жал за Данијела, таа го остави Петар“, напиша на Инстаграм кумот на популарниот пејач, Дино Раѓа, а за тоа каков однос има со бившата, Грашо сега без двоумење откри.

„Не сум во расправија со никого. Секогаш сме во добри односи“, изјавил преведувачот за Story.hr.

Данијела не коментираше, но пред неколку години отворено проговори за желбата да стане мајка.

„Мајчинството ми е прилично тешка и лична тема, а од друга страна, со оглед на тоа што сум пејачка, таа е многу јавна.

Понекогаш ваквите наслови за моето нереализирано мајчинство звучат и изгледаат толку едноставно, неточно.

Затоа сум во ранливи моменти на емоционална експанзија, почнав да пишувам, да раскажувам приказна во форма во која зборувам со моето неродено дете, моето Малечко.

Знаете, тие долги ноќи кога се чувствувате како да немаат почеток и крај, чувство дека засекогаш ќе останете заглавени во пукнатината на времето. Сакав да кажам сѐ во прво лице еднина.

Детето ми е голема желба никогаш не сум ја криела, но поради некоја причина сѐ уште не се случило.

Не се откажав од тоа да бидам мајка, но го прифатив и фактот дека ќе можам да бидам среќна иако тоа никогаш не се случи, тоа не се случи“, изјави тогаш таа за хрватските медиуми.