Naslovna Magazin Го заборави Дарко Лазиќ и си фати нов дечко- Барбара Бобак многу...

Го заборави Дарко Лазиќ и си фати нов дечко- Барбара Бобак многу ослабе откако пејачот чека дете со друга

Пејачот Дарко Лазиќ дојде во шоуто на познатата српска водителка Сања Маринковиќ со новата избраничка Катарина, која со својот изглед го привлече вниманието на сите.

Водителката веднаш го „пецна“ пејачот за новата девојка.

– Погледни колку ти е симпатична новата девојка, му рече водителката, а потоа се сврте накај девојката и ја праша:

„Што виде во Дарко Лазиќ? – ја праша Сања, поубавата половина на пејачот.

– Убава е – се надоврза Дарко кој не ја симна насмевката од лицето, а евидентно е дека е многу заљубен во новата девојка.

– Дарко веќе некое време ужива во врска со Катарина С. Таа е една година постара од него, има 32 години. Неодамна била во брак, околу три-четири години.

Нејзиниот поранешен сопруг е спортист, поседува теретана во едно гратче во Срем, каде работи и како тренер. Долго време се обидувале да добијат дете, но не успеале.

Пробале и со ин витро оплодување. Веројатно ова е една од причините поради кој настанал проблем меѓу нив – изјави неодамна извор за Курир. Всушност, и Дарко има веќе 3 бракови зад себе што е заедничко за новите партнери.

Сега, тој и Катарина чекаат дете, а како што е познато претходно беше во врска со пејачката Барбара Бобак.

Кога Дарко беше во врска со пејачката Барбара српските медиуми објавија дека Дарко Лазиќ се скарал со својата девојка Барбара Бобак на прославата на полнолетството на ќерката на неговиот колега и дека тие создале хаос.

Како што беше напишано, тие се навредувале, а Барбара наводно прва го нап адн-а ла Дарко.

– Тоа беше ст p-а шно! Ваквото непримерно однесување на двајца млади луѓе е за осуда. Викаа еден по друг, се расправаа, туркаа, удираа.

Таа беше двојно полоша со него. Каква непријатна ситуација. Видов дека таа го шлапа по лицето, луѓето ги разделија.

Несоодветното однесување беше снимено од камерите „Папарацо лов“ минатата недела. Фолкерот беше фатен безброј пати како ги прекршува сообраќајните прописи, и покрај фактот дека едвај ја пре -живеа несре ќата во 2018 година, што исто така самиот ја предизвика.

Неодамна, тој и неговата девојка беа гости кај Огњен Амиџиќ и пиеја ракија и наздравија со други гости за време на паузите на шоуто.

После тоа, се качија во автомобилот и се упатија кон Нови Сад. Како што забележаа камерите, автомобилот прво го управуваше Барбара, а во еден момент зад воланот седна Лазиќ, кој се уште нема возачка дозвола.

По раскинувањето со Дарко Лазиќ, пејачката Барбара Бобак најде нова симпатија, и не крие дека е вљубена. Сепак, таа се најде во центарот на ска ндал, дека летово наводно се гледа со оженет маж.

Таа сега проговори за овие шпекулации и стави крај на таквите приказни. „Имам нов дечко, уште не е ништо сериозно, рекла Барбара, а на прашањето дали се работи за тој оженет маж, одговорила:

-Секако дека не. Боже спаси ме. Тоа е голема глупост и лудост. Навистина многу ми е жал што ни крива ни должна влегов во сето ова, што сум на некој начин нормален човек, дојдов од нормално семејство.

Дека никој не може да ми ископа ништо валкано. Би сакала да ме контактира лицето што го направи тоа. Секој може да ги пишува овие глупости. Барбара исто така прозборе за својот изглед: „Јас сум многу добра риба, ослабев“, рекла Барбара.