Naslovna Zivot Цеца прозборе за полот на бебето на Жељко и Богдана и кажа...

Цеца прозборе за полот на бебето на Жељко и Богдана и кажа што ѝ е најважно во животот

Балканската ѕвезда Цеца Ражњатовиќ не зборува многу за својот љубовен живот откако раскина со Богдан Срејовиќ, и ужива во улогата на баба и во игрите со малиот Жељко кои ја прават многу среќна.

Цеца сега чека уште едно внуче од Жељко и од Богдана Ражњатовиќ. Таа гостуваше во емисијата „Зора“ на ТВ Пинк, а малкумина забележаа дека Цеца имаше идентично парче облека за уште две гостувања.

Ражнатовиќ носеше проѕирна црна кошула со јака, црни панталони и рамни, длабоки чизми во иста боја, а своето елегантно издание го надополни со прстени и со очила за сонце.

Малкумина забележаа дека Цеца се појавува на Пинк ТВ по трет пат во елегантна кошула со јака. Таа минатата година два пати гостуваше во емисијата „Хит твит“ и носеше црна кошула со јака, само со кратки ракави.

Пејачката носеше идентична кошула во споменатото шоу за време на гостувањето, а овојпат беше поинаков модел.

Изборот на Ражнатовиќ изгледа многу елегантно и убаво, а јаката одлично ѝ прилега. Затоа, не е ни чудо што ги воодушеви сите со својот стајлинг.

Кога во една прилика, таа отпатува за Кипар, од каде што секој ден и ги споделуваше сите детали од престојот таму преку социјалните мрежи со своите следбеници.

И покрај прекрасната вила, на сите им привлече внимание едно нешто. Имено, Цеца одеше на вечера со пријателите, а таа беше облечена во син фустан, она што е интересно е што нејзините верни обожаватели го препознаа фустанот..

Тие беа воодушевени од фактот дека тоа е истата комбинација облека што ја носеше пред десет години, а со тоа покажа дека не се разликува од „обичниот“ свет.

На социјалните мрежи настана вистински позитивен хаос, а позитивни коментари пристигнуваат од сите страни. “Цеца која го носи истиот фустан повеќе од 10 години, секој дел

– Ми се допаѓа вакво нешто, таа не е оптоварена. Ова е навистина за пофалба. Верувам дека тие работи се на Кипар и дека таа ги носи кога е таму – беа само некои од коментарите.

Инаки, како што е познато на јавмоста, Цеца Потекнува од малото српско село Житораѓа, а во етерот се појави во раните девеесетти години од минатиот век.

Слатката Светлана Величковиќ за кратко време успеа да ја заинтригира публиката од поранешните ЈУ простори, а вистинската слава ја доживеа по венчавката со Жељко Ражнатовиќ и издавањето на еден од нејзините најголеми хитови – „Београд“.

Екипата на Женски магазин била присутна на снимањето на две емисии од најгледаното балканско шоу „Ѕвездите на Гранд“ во Белград и од близу се запознала со членовите на жирито, а меѓу нив била и Цеца.

Вељко се занимава со бокс, па оттука се наметнало и прашањето колку таа е под стрес додека нејзиниот наследник е во рингот.

„Секако, тоа е спорт кој е боречка вештина. Секој спорт во кој постои контакт е стре сен, секако. Тој е посветен на тој спорт, ужива во тој спорт, го сака тоа…“. Потоа, Цеца прозборела и за второто внуче кое е на пат и рекла:

„Поентата на овој наш живот е едноставно да бидеме репро дуктивни, да ни се шири семејството, семејството да биде сложно, да биде компактно, сите да се сакаат, да бидат блиски, секако дека ми е драго што се раѓаат сѐ повеќе деца.“.

А што се однесува до полот на бебето, балканската ѕвезда искоментирала: „Мене апсолутно ми е сеедно, важно ми е само да е живо и здраво. Тоа ми е најважно.“, кажала Цеца во ова интервју.