Naslovna Zivot Вака Марјан Коцев ја нарекува својата Билјана, а оваа слика кажува многу...

Вака Марјан Коцев ја нарекува својата Билјана, а оваа слика кажува многу за нивната љубов (ФОТО)

Фолк-пејачот Марјан Коцев не крие дека боле-дува од дија-бетес. Тој во интервју за Панацеа.мк откри дека со овој проблем, тој и неговото семејство се соочиле кога имал само 7.5 години.

Беше голем ш -ок, пред се за моите родители. Јас многу зрело го прифатив тоа. Едноставно ми беше кажано: Не смееш да јадеш благо.

И да бидам искрен, откако ми кажаа дека не смеам да јадам, а јас сум патријахално воспитан, бев мирно и умно дете, ниту барав, ниту сакав, ниту плачев“.

Коцев раскажа дека бил многу дисциплиниран цело време, и по три години, на многу рана возраст поради неговата правилна исхрана, лекарите решиле дека е време да престане да прима инсу-лин.

Тој отворено се нуди да разговара за оваа негова бол-ест со сите кои имаат потреба, а особено на родителите чии деца имаат ист проблем како неговиот.

Коцев вели дека со нив би разговарал како со својата ќерка Дуња.

Коцев по втор пат стана татко во 2018 година. Неговата сопруга Биљана на свет го донесе синот Данило. Семејството вели дека нивните чувства се измешани. Од една страна се пресреќни, но и збунети.

„Данило е мојата втора среќа. Не знам на кого личи, веројатно на себе. Имавме неколку предлози за име, но ниту еден мој предлог не се прифати. На крајот Дуња пресече да се вика Данило.

Иако сите дома сакавме девојче, сепак Данило не изненади“, рекол Марјан за 7дена.мк тогаш.

Дуња доби братче, Данило, а ние со мама Билјана си добивме уште едно ангелче. Фала мама! – напиша тој на „Фејсбук“ кога му се роди синот.

Коцев во 2020 година проослави јубилеј, десет години брак со својата Билјана, со која има ќерка и син како што напишавме погоре.

На Фејсбук, тој ги споделува убавите моменти со семејството, но знае да се пофали и со некоја слика од сала за вежбање и да порача: Вложувајте во себе.

Коцев објави слика со својот син Данило како уживаат во едно кафуле. Под сликата, тој напиша:

„Добар и убав ден на сите. Проштевајте на моите грешки, а од мене ви е се однапред простено“, напиша Коцев тогаш.

Коцев е и весел човек и романтичар па така својата Билјана за нејзиниот 40-ти роденден ја однел на патување во Германија.

Според сликите што ги објави на Фејсбук, тоа била журка за паметење, а за микрофотн не се фатил само Марјан за да и запее на својата сакана за роденден, туку и самата славеничка.

Со овие зборови Коцев ја опишал среќата која ја почувствувал додека неговата Билјана се фатила за микрофорнот:

Невестата ми пее за нејзиниот 40-ти роденден. Среќен роденден женче!“, напишал Коцев.

Кога на сопругата на Марјан неодамна ѝ беше роденден, а тој објави убава семејна слика и ја нарече со овие зборови својата Билјана: „Невесто моја, среќен роденден. Те сакам“, напишал Коцев за Билјана.

Но, една од најсреќите нивни слики е објавена токму на профилот на Маркан во една прилика, весели во некој ресторан, и оваа слика ја раскажува такната на нивната успешна врска и љубов која со години трае.