Naslovna Zivot Помирување на деценијата- Јелена Карлеуша повторно во љубов, стаса и важна порака

Помирување на деценијата- Јелена Карлеуша повторно во љубов, стаса и важна порака

Јелена Карлеуша е една од најголемите ѕвезди на нашите простори, а она што секогаш се поврзува со нејзиното име е тоа што Јелена зборува за се без вл акна на јазикот.

За ЈК е исто така познато дека важи за најголема модна икона на српските простори, и за прв пат во својата повеќедецениска кариера, минатата година е проба во улогата на модел и се прошета на модната писта.

Потоа таа проговори за жешките теми, нејзиниот живот, ќерките Атина и Ники, но го спомена и сопругот Душко и откри дали е разведена.

Јелена направи целосен хаос во нејзин манир на крајот од ревијата кога во розев костим кој ги истакна нејзините атрибути, се појави на модната писта облечена во чевел кој е направен само за неа, чија вредност изнесува неверојатни 8.000 долари.

– Драго ми е, првпат сум во улога на модел. Никогаш не е доцна, на 44 години се пробав во манекенка, иако и пеев, но носев и венчаница, еден вид венчаница – изјави Јелена.

Како што некогаш го доби епитетот „кралица на маркетингот“, пејачката ја истакна важноста на брендот во денешното дигитално доба.

– Во 21 век, во ерата на маркетингот, брендирањето и брендот се се. Некои личности се еден вид бренд, мислам дека од моето име и кариерата направив бренд.

Најважниот момент на секој бренд е доброто позиционирање и маркетинг. Брендирањето е основа на успехот.

Многу сум возбудена бидејќи во моите 44 години никогаш не сум го правела ова и не е воопшто лесно, мокра сум од пот.

Има голем притисок, ова не е исто што и пеење. Сигурно не е важно кога не си сам, вечерва бев возбудена иако тоа не ми е типично – вели Јелена за Телеграф и додава:

– Најдобриот совет за секој родител е да не им дава совети на своите деца во оваа смисла, бидејќи секое дете треба само да се чувствува и да си го најде својот пат, родителот треба само да му биде ветер во грб, како што ми беше мајка ми.

Што и да избрав, мајка ми ме поддржуваше, тренирав сè. Не кршете ги крилјата на децата и оставете ги сами да си го најдат патот.

Како што вели, ниту постарата Атина, ниту помладата Ника не го сакаат јавниот живот, поради што си ги избришале профилите на социјалните мрежи.

Карлеуша речиси редовно се кара со колешките, а убедливо највпечатлив конфликт секако е оној со Светлана Ражнатовиќ Цеца со која не се мирисаат со години.

Малку помалку забележан, но и медиумски покриен дефинитивно беше конфликтот на Јелена со Сека Алексиќ, па по неколку години прозивки и упатени на вреди, пејачките се помирија и повторно се другарки.

Јелена дури неодамна на својот Инстаграм го објави подарокот што го доби од Сека со следнава порака:

– Ти благодарам драга Сека за подароците од нивната нова колекција ‘Stage’! И многу ми се допаѓа симболиката на бројот 555. Живееме во матрица на животни бројки, патишта, луѓе…

Родени да бидат слободни и среќни – напишала Јелена и ја „тагнала“ Сека, а сега пофалбите ги возвратила во сопствената начин.

Алексиќ одговараше на прашањата на своите следбеници на Инстаграм, а едно од прашањата беше за потенцијална соработка со Карлеуша.

– Зошто да не! – одговорила Сека кратко, но многу јасно. Карлеуша се уште не објави ништо за ова, а дали ќе има соработка меѓу двете големи ѕвезди останува да видиме.

Да потсетиме, конфликтот меѓу Алексиќ и Карлеуша започна пред повеќе од пет години, кога Јелена не издржа, туку јавно ја коментираше својата колешка, нејзиното акцентирање на религијата, но и неколкуте обиди да забремени, што многумина уште тогаш ги осудија.

– Дали и вие со особен интерес го читате ова лудило што Сека Алексиќ го објавува за светците, Бог и бременоста? – напиша еднаш Јелена на Твитер.