Naslovna Magazin Цеца доби задача да стане и да го бакне во чело Мили...

Цеца доби задача да стане и да го бакне во чело Мили – имаше причина зошто

Светлана Цеца Ражнатовиќ во новата епизода од серијата „Цеца шоу“, открива како нејзиното семејство реагирало на нејзината одлука да се подложи на корективна операција.

Цеца, нејзината сестра Лидија и нивниот пријател Љубомир Тозев во новата епизода разговараа дали фолк дивата се плаши од повеќечасовната операција и како нејзиното семејство реагира на тоа.

– Не е тоа дух, ниту е табу тема. Корекциите се сосема ок, поддржувам се што ги прави среќни жените и мажите – изјави Цеца во разговорот со Лидија и Љубомир. Таа нагласила дека не се плаши од операцијата.

– Во мој интерес е да дојдам кај професионален човек. Воопшто не се плашам. Нема простор никој да се плаши. Сосема е нормално да се грижиш за себе – објасни Цеца и додаде:

– На тоа треба да гледате само од позитивната страна, ништо не поврзувам со страв – вели фолк дивата. На прашањето на Љубомир Тозев дали нејзините деца Анастасија и Вељко ја поддржуваат за корективната операција, Цеца јасно кажува кој е главен.

– Анастасија и Вељко не одлучуваат што ќе правам со себе, кој на кого е родител? Дали си луд? – изјавила Цеца.

Членовите на жирито на музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“ често имаат конфликт на мислења, а не се двоумат да си кажат отворено што и како мислат, среде емисија.

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ и музичкиот продуцент Александар Милиќ Мили, нејзиниот поранешен соработник, веќе подолго време војуваат во натпреварувањето „Ѕвезде Гранда“, а во eдна емисија дојде до нова жива дискусија на која се појавија нови прозивки.

Кавгата почнала кога кандидатот Роберт Тадиќ од Австрија добил недоволен број гласови за да се пласира во следната фаза од натпреварувањето.

Тој пред жирито призна дека би сакал продуцент кој ќе му го подобри гласот како ментор, а Цеца веднаш му ја посочила грешката.

– Ама зошто вие пејачи аматери, почетници, мислите дека е можно… – го започна своето излагање Цеца, а потоа се соочи со Саша Поповиќ, кој ја прекина:

– Извини, може ли да ја завршам реченицата, нема да ми дадеш збор да кажам?! Секогаш кажуваш нешто! Секогаш кога ќе почнам реченица, ти скокаш!

Цеца потоа директно се наметнала на Мили, кој не ѝ должи ништо.

– Од каде ти текна да побараш помош од луѓе кои дефинитивно не знаат да пеат? Па, како можат да ви помогнат? Како може Мили да ти помогне? – таа рече.

– Како ти помагав дваесет години?! – ѝ одговорил Мили, а Цеца веднаш го плеснала.

– Не ме научи да пеам! – изјави пејачката.

– Па, кој те произведуваше дваесет години?! – продолжи Мили, додека Цеца истакна дека таа самата е заслужна за сите нејзини успеси.

Марија Шерифовиќ во последната емисија многу се изнервира, па во свој стил го „шутна“ кандидатот, а потоа влезе во конфликт со Цеца Ражнатовиќ.

– Погрешно пеевте, но ги забавувавте останатите, имам право да не гласам за вас поради тоа. Што е тука проблемот?! – рече Марија, а Цеца веднаш се надоврза на овие зборови и застана во одбрана на натпреварувачот.

– Зошто бараш влакно во јајце? Нема повеќе да ги слушам овие глупости, не мора да викаш, можеме да те слушнеме.

Имам право да не ми се допаѓа тоа што не гласаше – рече Ражнатовиќ.

По оваа расправија страстите малку се смирија, а потоа настана хаос меѓу Александар Милиќ Мили и Снежана Ѓуришиќ.

– Чекај малку, уште не сум завршил, Мили – рече Снежана, а композиторот веднаш одговори:

– Почнавте сосема погрешно.

Драган Стојковиќ, Босанец, успеа да ги испровоцира старите пријатели Мили и Цеца, а никој не очекуваше дека во оваа емисија ќе се смират.

– На Цеца ѝ направи песна? Што направи? За жал, ништо не се слуша – рекол Босанецот, а Мили веднаш одговорил:

– Не знам зошто другите членови на жирито не сакаат да ѝ се потпикнуваат на Цеца како мене, веднаш гласав, па… – додаде композиторот, а неговиот поранешен пријател слатко се насмевна по неговите зборови.

На крајот, целата приказна ја зачини Ѓорѓе Давид, кој имаше предлог за своите поранешни пријатели:

– Сега таа мора да стане и да го бакне во чело – рекол рокерот, што наводно Цеца и Мили се смириле.