Naslovna Magazin Беше миленичка на Саша Поповиќ после Тања Савиќ, се омажи и замина...

Беше миленичка на Саша Поповиќ после Тања Савиќ, се омажи и замина од Србија, па се разведе, еве како Славица функционира сега со бившиот сопруг

Пејачката Славица Чуктераш која се прослави по учеството во „Гранд“ моментално живее со својата ќерка во Нови Сад, а многумина се прашуваа од што живее сега, бидејќи панде мијата се одрази најмногу на музичарите.

Иако не ја навела финансиската состојба, пејачката признала дека го има луксузот во одредени денови да лежи и да не прави ништо.

„Се заљубив во Нови Сад, таму се роди моето дете и го прифатив како мој град, кој добро го запознав и се забавував во него.

Кога Викторија е со мене, кога не е со татко и, станувам во 15 до 7 пијам брзо кафе, ја спремам за во градинка, па ја носам кога ќе се вратам го шетам кучето и после ми почнуваат обврските.

Секогаш имам што да правам. Ама кога нема тогаш се излежавам по цел ден, на никого не се јавувам“, рекла Славица и додала дека нејзината наследничка ги собрала и мамините особини, но некои и од тато.

Иако не сака да зборува за својот емотивен статус, таа призна дека моментално нема партнер, и дека ѝ недостига, но сепак се навикнала на осаменоста.

„Мојот љубовен статус е во минус, да не дојдам на нула и да не зборувам за плус (се смее). Сѐ уште не гледам некој што би можел да ми го привлече вниманието на тој начин.

Можеби ми недостига понекогаш, но најлошото е што сум навикната на осаменост. Малку ме плаши.

Знаеш што велат постарите, никогаш не прашувај, не брзај, само ќе дојде, а ако дојде, кога, но ако продолжи вака – нема“, заклучила пејачката.

Пејачката Славица Чуктераш се прослави со учеството на натпреварот „Ѕвезде Гранда.“ Имено, додека беше во „Гранд“, таа беше миленичка на Саша Поповиќ и заедно со Тања Савиќ беа омилените учеснички во ова популарно шоу.

Многу години подоцна учествуваше и во друга шоу програма. Станува збор за шоуто „Твоето лице звучи познато“, во кое Славица беше натпреварувачка во 2016 година, но таа го напушти шоуто откако дозна дека е бремена.

Пејачката се присети на ова натпреварување и на настапот на кој ја имитираше Весна Змијанац – во тој момент таа веќе беше во блажена состојба без воопшто да знае.

Сепак, нејзината колешка, пејачката Ивана Петерс, која исто така се натпреваруваше, беше сигурна дека Славица е бремена.

„Додека го пеев ова, концентрацијата мораше да ми биде многу висока, за да не го исфрлам желудникот на сцената.

Ивана, те сакам. Бекстејџот го делев со Ивана, седевме таму со часови додека јас кукав за како сѐ ми пречи, а маската ми смрди.

Не знаев зошто ништо не ми одговараше, не знаејќи дека сум бремена. Тоа само Ивана го знаеше и без тест поради моето однесување“, напиша Славица на социјалните мрежи.

Во март 2016 година ја напушти споменатата шоу програма, а во октомври истата година се породи и ја роди ќерката Викторија која ја доби со голманот Владо Аврамов од кој подоцна се разведе.

„Првата работа што решив за неа беше да не ја изложувам на медиумите, затоа што можеби ќе одлучи да се зафати со работа каде што не сака луѓето да ја знаат.

Нејзиниот живот го оставив во нејзини раце, да ја воспитам така. Ако сака да се занимава со јавна работа, природно е јас да застанам зад своето дете.

Но до тогаш, на мене е да ја заштитам бидејќи можеби утре сака да биде доктор или пилот. Тоа беше договор меѓу мојот поранешен сопруг и мене кога бев бремена“, рекла таа.

Поранешниот сопруг на Славица Чуктераш остана во одлични односи со пејачката. Славица Ќуктераш и голманот Владо Аврамов беа во краток брак, во кој ја добија ќерката Викторија.

Очигледно за доброто на нивната ќерка и за љубовта што некогаш ја имаа, пејачката и фудбалерот и по разводот останаа во одлични односи. А тоа го потврдува и видеото кое Славица го сподели еднаш на својот Инстаграм профил.

Имено, таа објави видео од автомобилот на Владо на кое се гледа како бившиот пар пријателски разговара:

-Морам ли да се врзам во твојот автомобил – со насмевка праша пејачката, а нејзиниот поранешен на шега одговори:

– Мораш. Всушност, не треба.

Славица имаше само еден одговор на неговиот коментар.

– Како што ќе каже поранешниот сопруг.

Инаку, Славица и Владо не беа често гледани заедно во јавноста, па ги изненади сите што сега по разводот реши да го сподели видеото со фудбалерот.

Поранешниот сопруг на Славица Ќуктераш значително се променил во последните три години, па многумина коментираа дека не го сака животот без Славица. За пејачката, пак, времето како да застанало, не се сменила со години.

Славица и Владо се венчаа во 2016 година, кога станаа и родители. Славица, која во тој момент екстремно сакаше да им се посвети на сопругот и ќерката, го напушти шоуто, ја остави кариерата на страна и живееше во Дубаи и Јапонија со својот сопруг, кој тогаш играше во странство како голман.

Сепак, три години подоцна, дојде до развод. Во тоа време во медиумите се шушкаше дека разводот се случил затоа што Владо бил против големата желба на Славица повторно да пее.

Разводот се случи, Славица се спакува и со ќерката се врати во Србија, но разводот се криеше повеќе од една година.

-Емоциите исчезнаа, најважно е што останавме во одлични односи и што Викторија не чувствува ништо, знае само дека мама и тато живеат одвоено, љубов не ѝ недостига.

Подобро добар развод отколку лош брак, тоа е вистината. Кога љубовта ја нема, сè нема.

Зошто би живееле без љубов, како изгледа. Ми се чини дека сѐ уште не сум подготвена за нова врска. Имам додворувачи, но тие не ми се ништо. Не сум расположена за такво нешто. Убаво ми е – изјавила еднаш пејачката за локалните медиуми.