Naslovna Magazin Српската пејачка Наташа Беквалац проговори каков маж сака: Сакам некој кој нема...

Српската пејачка Наташа Беквалац проговори каков маж сака: Сакам некој кој нема да ме повлече на дното

Пејачката Наташа Беквалац кoја ја нарекуваат барбиката од Нови Сад, одлучила својот луксузен имот да го издава за венчавки, родендени, прослави.

Оваа луксузна вила ќе им биде достапна на сите оние кои ќе посакаaт да го поминат викендот далеку од гужвата во Белград.

На овој чекор, Наташа се одлучила пред неколку месеци, па се договорила со една агенција да ја издава нејзината вила за 1000 евра од ден.

Земајќи предвид дека поради школувањето на постарата ќерка Хана ќе треба да се пресели во Белград, популарната пејачка планира својот дом на имотот во Ченеј, во близина на Нови Сад да го издава.

„Сите беа многу изненадени кога Наташа им кажа дека сака да ја издавата вилата во која вложи многу пари.

Но, кога на членовите на семејството им соопшти дека од септември ќе се пресели во Белград каде што Хана ќе ја запише во едно интернационално училиште, а Катја во градинка, сите ја поддржаа нејзината идеја“ вели извор и додава:

„Агентите веруваат дека ова ќе биде добар маркетинг. Посебно ќе им биде интересно на фановите на поп ѕвездата да се одмараат во нејзината куќа и да зборуваат како спиеле во креветот на Наташа“.

Пејачката не ги коментираше овие пишувања, но на својот „Инстаграм“ најави дека работи на нов проект, но не сакаше да открие повеќе детали.

Неодамна Данило Икодиновиќ, како гостин на телевизијата К1, зборуваше за тоа колку му било тешко да се разведе од пејачката Наташа Беквалац. Тој рече дека во тие моменти здрав „пол удел“.

Пред 14 години, Наташа се разведе од Данило Икодиновиќ, а потоа пред 7 години ја раскина врската со Љубо Јовановиќ, а се разведе од Лука Лазукиќ во 2018 година поради семејно насилство. Како живее Наташа Беквалац сега?

„Денес сум слободна како птица. Кога станува збор за развод, толку е стресна ситуација. Во таква стресна ситуација, не знам која личност може да ги следи медиумите.

Знаев дека имате информации, знаев каде, во принцип, кога ќе се случи такво нешто, барам да извлечам нешто добро.

Јас сум личност која многу им верува на луѓето и зборува за себе, тоа се смени сега.

Тоа беше пред 14 години, јас бев поинаква и зборував многу повеќе. Нормално е дека кога некому ќе му кажете во доверба, на некоја личност. Тоа се појавува во јавноста брзо, иако зборувате во доверба.

Кога станува збор за овие други работи, имавме пресметка за десетина насловни страници. Јас сум штелувана да не се сеќавам навистина.

Заборавам брзо. Сосема сум одладена “, рече Наташа.

Наташа, која е „сингл“ речиси пет години, призна дека би сакала да се заљуби, како и до себе да има маж кој е остварен и сигурен во себе.

Би сакала до мене остварен и интелигентен маж, ослободен од суетата и сите работи кои нѐ влечат на дното“, изјавила Наташа за „Блиц“, која открила и дека претходната година лично ѝ била исклучително тешка.

„Деловно, 2022 година беше одлична за мене, но приватно беше една од најтешките години. Влегувам во 2023 година со надеж дека никогаш повеќе нема да се повтори.

Паднав секаде каде што можев да паднам. Кога станува збор за извештаите во медиумите, сѐ е вистина. За моите вистини не ти требаат лаги“, изјавила пејачката во свој стил.

Во новата 2023 година влезе со најубавата и емотивна честитка која ја доби од нејзината постара ќерка Хана.

-Хана напиша прекрасна новогодишна честитка. Со оглед на тоа што моментално е во пубертет, веројатно ѝ беше тешко да ги искаже емоциите, па ги напиша.

Помладата ќерка Катја е во фаза на учење да пишува, па јас не добивам ништо од нејзината честитка“, откри барбиката.

Наташа не се навраќа на минатото и признава дека брзо ги заборава лошите работи.

-Го оставам минатото зад себе. Меморијата ми е кратка, па немам што ни да избришам.

Претпоставувам дека сум навикната на тоа поради екстремниот ст рес во кој живеам во последните 15 години и така се заштитувам.

Понекогаш ми е смешно колку заборавам некои работи. Луѓето понекогаш велат: „Леле, многу си прекрасна, си простила“, а мене ми е смешно затоа што само заборавам што се случило“, заклучи пејачката за споменатите медиуми.