Naslovna Magazin Малку ѝ беше еден стан во Шпанија, па даде илјадници евра за...

Малку ѝ беше еден стан во Шпанија, па даде илјадници евра за уште еден на плажа- еве колку се потроши Дара Бубамара

По долга пауза во медиумите, во една прилика Дара Бубамара се појави во јавноста како гостин во емисијкта „Скениерање“ на телевизијата Курир, каде зборуваше за сите теми и скан дали што ја следат во последно време.

Таа ги допре нејзините поп-почетоци, нејзината врска со нејзиното момче Тони, кој е 20 години помлад, и исто така зборуваше за загубите на драги луѓе кои си заминаа за време на пандемијата.

– Тешко ми беше за време на пандемијата. Изгубив многу пријатели и колеги. Тогаш помислив дека не е само болест, паднав и во депресија, сето ми одеше на нерви. Ги изгубив и свекрвата и свекорот, тие секогаш ќе останат тоа за мене.

Родителите на мојот поранешен сопруг Милан беа како моите родители. Живеев со нив во Париз, минатото лето отидов кај нив во Босна, во Грахово. Тогаш се случија тие болести.

Го сакам, почитувам и ценам Милан многу и знам колку му беше тешко кога од овој свет си замина мајка ми.

Во шоуто, новосаѓанката се сети и на првиот голем хонорар, уште од кога ги обезбедуваше своите родители, а подоцна и за себе.

– Првиот хонорар беше мал, сè што заработив додека пеев во ресторан во Нови Сад потрошив на облека, обетки, само за да напредувам.

После тоа дојдов во бендот, потоа дојде Белград, сите живи дојдоа да не видат живи, ние бевме атракција.

Марина, Фута, Брена, Драгана Мирковиќ, Саша Поповиќ. Тогаш сè започна блескаво, дотогаш хонорарите беа пристојни да се живее убаво, како џепарлак, а по песната „Кошава са Дунава“ беше можно убаво да се заработи.

Парите никогаш не беа приоритет за мене, им ги дадов на мајка ми и татко ми, веднаш им купив стан, за мене беше важно само да успеам. И, вистинската заработка започна со албумот „Не сакам да го видам“, купив стан и автомобил од него – се присетува Бубамара.

Популарната пејачка сега реши пак да вложи пари во недвижен имот. Дара Бубамара купи уште еден стан во Барселона. Ова е втор имот што пејачката сака да си го дозволи во овој град.

Имено, Дара откри дека во текот на долгата кариера заработувала многу, па имала милиони да потроши. Сега одлучила парите да ги вложи во нешто и смета дека недвижностите се добра инвестиција, пренесува „Курир“.

Пејачката кон крајот на минатата година го купи својот прв стан во Барселона, а само неколку месеци подоцна реши да се почести со друг.

Според извор за споменатиот портал, Дара била воодушевена од Барселона од моментот кога првпат го посетила овој град. Кога не настапува слободното време го поминува во Шанија со синот.

Така таа при последниот престој посетувала станови за да избере друг имот за себе. Посебно и се допаднал станот кој се наоѓа на неколку минути од плажата, а овој имот вреди околу 300.000 евра.

Да потсетиме дека ова не е прва инвестиција на Дара во недвижнини.

Пејачката има двособен стан во Барселона со поглед на море, но и стан во Нови Сад, како и во Белград, на Дедиње.