Naslovna Magazin Кеба стави крај на приказната со Северина и Игор и јавно проговори...

Кеба стави крај на приказната со Северина и Игор и јавно проговори која му е неостварена желба

Игор Којиќ е исклучително приврзан за својата сестра Наташа, но бидејќи таа со години живее во Америка, тие ретко се гледаат.

Наташа Којиќ, ќерката на Драган Којиќ Кеба, за првпат се појави во очите на јавноста на музичкиот натпревар во 2001 година на натпреварот „Беовизија“ пеејќи ја песната „Око плаво“, а потоа нејзината музичка кариера тргна во нагорна патека.

По три објавени албуми, таа неочекувано се повлече од јавноста во 2008 година и го продолжи животот во Америка.

Кеба решил да инвестира во образованието на својата ќерка, а нејзините студии ги финансирал на престижниот музички колеџ „Беркли“ на кој дипломирала Наташа.

Наташа замина во Америка по завршувањето на студиите на Музичката академија во Белград. Таа доби стипендија на познатиот универзитет Беркли.

„Родителите на Наташа многу ѝ недостасуваат и секогаш кога имаат можности и слободно време ја посетуваат Америка.

Наташа во Америка има изнајмено стан и живее компонирајќи музика за некои пејачи кои немаат голема кариера.

Не ѝ е лесно бидејќи не има поддршка од кој било член од семејството. Кариерата и успесите си ги гради без ничија помош.

Но, од друга страна бидејќи отишла таму како стипендист доколку во следните десет години ја напушти државата никогаш нема да може да се вратам во Америка“, изјави извор близок за ќерката на Кеба.

Игор Којиќ пред нешто повеќе од еден месец стапи во емотивна врска со младата актерка Теодора Бјелица, која покојниот Мирослав Лазански не ја признаваше како ќерка, а некои веднаш го видоа прстот на судбината во оваа љубов.

– Што е карма! Толку години Кеба минува низ суд затоа што не сакаше да ја признае ќерката Ина што ја имаше со Љиља Јевремовиќ, а сега неговиот син Игор излегува со вонбрачната ќерка на Мирослав Лазански и актерката Гордана Бјелица – изјавил извор.

-Оља на почетокот се радуваше што нејзиниот син има убав однос со прекрасна девојка, но кога слушна дека Лазански го повикале за татковство остана запрепастена.

Нема ништо против Теодора, девојката е беспрекорна во секоја смисла, но кога ќе слушне за тоа вонбрачно дете не се чувствува добро.

Колку критики доживеа Кеба сите овие години затоа што не сакаше да го признае детето.

Па, таа самата беше милионпати во медиумите како сопруга на човек кој нема да ја признае неговата вонбрачна ќерка и ѝ се слоши од тоа.

Сега, колку таа учествуваше во тој скандалозен судски процес, кој заврши со пресудата на суд дека Кеба е таткото, тоа е друга работа – објасни соговорникот.

– Кеба, пак, го нема тој проблем, среќен е што син му се опорави по разводот од Северина и го поддржува.

Кеба не се плаши дека ова е знак од рајот, ја платил заостанатата алиментација, не се откажува од ставот дека не го интересира ќерката Ина, а за него тоа е завршена работа.

Но, ако кармата си поигра со Којиќ, тоа веќе го направи – заклучил изворот.

Драган Којиќ Кеба има цврст став дека не се меша во емотивните избори на своите деца, но не крие дека најголема желба му е да стане дедо.

Откако Игор официјално се разведе од Северина во август 2021 година, влезе во врска со актерката Теодора Бјелица, а неговите блиски тврдат дека конечно е среќен.

„Љубовта цвета, имаат многу заеднички интереси. Пријателите на Игор велат дека навистина му се допаднала и им е мило што го гледаат толку среќен, заљубен и задоволен за првпат по разводот со Северина, за кој му беше многу тешко“, заклучува изворот.

За среќата на Игор најмногу се израдувале неговите блиски, а неговиот татко Драган Којиќ – Кеба, кој нема навика да се меша во емотивните избори на своите деца, не крие дека копнее по внуче.

Ќе ми даде Господ да ми се исполни желбата да станам дедо“, изјави за „Прва,“ Кеба и стави крај на приказната за поранешната снаа, Северина.

„Не ме интересира што кажа. Имам многу повеќе убави спомени од неа отколку лоши, ете и ставив крај на таа приказна“, изјави Кеба, кој во една прилика истакна дека не го советувал синот.

„Не го советував син ми пред разводот, ниту потоа. Ниту тоа го побара од мене. Тој е зрел маж. Во врска со тоа, дали тој прв се разведе? Не. Нека минатото остане во минатото.

Тоа е моја лична работа дали ми е жал или не. Ниту една разделба не е лесна и не е лесно да се каже „што и да е“, изјави Кеба.

Теодора Бјелица е ќерка на Гордана Бјелица, актерка од серијата „Среќни луѓе“ и на новинарот Мирослав Лазански, која никогаш не сакаше да ја признае.