Naslovna Magazin Карлеуша се воодушеви од подарокот што го доби: Јелена и Сека Алексиќ...

Карлеуша се воодушеви од подарокот што го доби: Јелена и Сека Алексиќ ги „закопаа“ секирите (ФОТО)

Сека Алексиќ заработува голема сума на пари преку социјалната мрежа Инстаграм.

Заедно со Новак Ѓоковиќ, колешката Јелена Карлеуша, актерот Милош Биковиќ и поранешната тенисерка Ана Ивановиќ, популарната пејачка им припаѓа на српските јавни личности кои голем дел од приходите ги добиваат преку оваа социјална мрежа.

Алексиќ од неодамна може да се пофали со 2 милиони следбеници на Инстаграм, а доколку нејзиниот успех продолжи, „се заканува“ дека ќе ја престигне Карлеуша, која важи за најсилната од сите српски пејачки на оваа социјална мрежа.

Успехот на Сека не остана незабележан, а зад успешните објави и комбинации на облека на пејачката стои нејзиниот соработник Станислав Закиќ, што таа често го истакнува.

– Дали забележавте како Сека доживува подем во полн сјај, се враќа со својот изглед, песна и интеракција со публиката.

И колку луѓе ја следат на Инстаграм. Секоја чест, со среќа 2 милиони. Браво за Станислав, небото е граница – истакна еден твитерџија.

Медиумите долго време пишуваа за конфликтот помеѓу Сека и Јелена Карлеуша. Имено, Карлеуша ја навреди Сека во една прилика за нејзините изјави за верата и Бога, додека Сека рече дека не сака пејачи кои „се украсуваат со туѓи перја“, каде Јелена се чувствувала навредена.

Сепак, судејќи по една објава на Сека на Инстаграм, изгледа дека пејачките решиле да ги закопаат секирите и да го остават конфликтот зад себе.

– Мислење за Јелена Карлеуша – прочитајте го прашањето на следбеник на Инстаграм, а потоа следеше одговорот на Сека:

– Секогаш има неколку од овие прашања, па на ред сум да одговорам… Се менував, созреав и се трудев да нема негативна енергија околу мене низ годините.

Претходно се случуваа секакви работи, неискуство, подбуцнување итн. Од моја страна сега имам многу добро мислење за Јелена – напиша Сека.

Од друга страна, Карлеуша пред околу 3 месеци се појави во хотел во Белград за да го промовира настапот што ќе го одржи за дочек на 2023-та година.

Позната по тоа што сака да привлекува внимание каде и да се појави, тоа го направи и овојпат.

Таа се појави во беж капут од брендот „Balenciaga“ кој чини 2.790 евра, но сѐ останато на неа беше во ист тон – очила (500 евра), чизми на високи потпетици, како и чанта (2.200).

Јелена одговараше и на различни новинарски прашања, па се осврна на колегите – на приказната дека повеќе не се дружи со Дара Бубамара, но и како добро се забавувала на настапот на Сека Алексиќ, со која со години не беше во добри односи.

– Ниту еден колега/колешка не може да ме разочара бидејќи не очекувам ништо од нив. Има прекрасни луѓе, помалку добри, имам многу добри односи со Наташа Беквалац, Милица Павловиќ, ми праќа ајвар, знае што барам.

А она што го направи Дара Бубамара беше нејзин избор, нејзина одлука, по нејзина заслуга. Ништо не ме повреди од неа, тоа се некои игри.

Кога правам нешто убаво за некого, не го правам за да ми го врати – рече Јелена, а потоа се врати во Сека:

– Ти палиш оган каде што нема, мене ми правиш проблем.

Пејачките, вклучително и јас, се многу суетни и чувствителни на оние врски кога една се дружи со друга. Тоа е љубомора како да сме во брак.

Не знаев дека Сека ќе настапи на прославата, но можам да кажам дека одамна ја немам видено во живо, но изгледа многу поубаво и послабо во живо и е многу убава жена, изјави Карлеуша.

Пејачката Сека Алексиќ во неколку наврати покажа дека модата и музиката се нераскинливо поврзани, а сега продолжи да го докажува тоа, лансирајќи го новиот моден бренд наречен „Second skin by Seka.“

Имено, долго време се шпекулираше за врската на Јелена Карлеуша и Сека Алексиќ, а Сека сега реши да стави крај на тие гласини и да ѝ испрати подарок/изненадување на Јелена. Пејачката Јелена веднаш го сподели со следбениците на Инстаграм.

– Ви благодариме драги Сека и Станислав за подароците од нивната нова колекција „Стејџ“! И многу ми се допаѓа симболиката на бројот 555.

Живееме во Матрицата на животни броеви, патишта, луѓе… родени да бидат слободни и среќни – напиша Јелена.

Да потсетиме, пејачите повеќепати потенцираа дека не се во лоши односи и дека меѓу нив нема лоша к рв. Со оваа објава дефинитивно им попречија на шпекулациите.