Naslovna Magazin Ова никој го нема направено за Kалиопи, cе осмели cамо овој маж...

Ова никој го нема направено за Kалиопи, cе осмели cамо овој маж (ФОТО)

Калиопои е воистина музичка дива, на која ѝ се восхитува публиката од сите генерации и од целиот ексј Ју регион.

Во една прилика,кога ѝ беше својот роденден, таа објави фотографија од себеси кога била мала и напиша: Ако мене ме прашате, не ми е грижа за годините, затоа што таа, малата Опи уште живее во мене и ќе живее засекогаш“, напиша Калиопи.

На крајот од минатата година, на својот 54 роденден, таа објави фотографија од себеси кога била мала и напиша:

Ако мене ме прашате, не ми е грижа за годините, затоа што таа, малата Опи уште живее во мене и ќе живее засекогаш“, напиша Калиопи.

– Бевме на турнеја низ тогашниот Советски Сојуз во 1987 година и беше многу напорно, тешко, но и искуство кое засекогаш ќе го паметам. Додека ние свиревме во една концертна сала, во друга свиреше Били Џоел…Неверојатно!

Турнејата траеше речиси три месеци. Понекогаш имавме и по два до три концерта во еден ден, огромен беше интересот на публиката… Секојдневни патувања со авиони, воз, автобуси…

Но, во совршена организација на „Гост Концерт “од Москва.. После нашиот концерт во Мурманск не можевме да спиеме, бидејќи беа бели ноќи..

Ромео ја зеде гитарата, и по неколку часа во нашиот хотелски апартман ја напиша песнатата „Rođeni“.(Бато).

Се сеќавам дека кога ги слушнав првите звуци на таа песна, почувствував неповторлива магија“, се присети Калиопи за песната Бато и потоа додаде:

– Безвременска песнa која живее до ден- денес. А кога ја направи имав само 19 години. Со таа песна, со тој албум „Rođeni”, како што тогаш кажа Ромео, девојчето, (јас) требаше да прерасне во жена.

За многумина стана животна химна, бидејќи во неа сме сите, колку и да ни биле различни судбните. Тоа е песна која знае да ги спои на едно место и оние со бисери оние со солзи.

Ние тука имаме чуден менталитет – да не им го простуваме успехот на другите.

Од една страна ги величаме успешните луѓе , а од друга, кога превисоко летаат, се трудиме на секој начин да ги спуштиме долу. Ако за сето ова време размислував кој ми ги кршел крилја, ќе загубев многу други драгоцени моменти.

Не е важно кој се обидел ми ги скрши крилјата, важно е дека јас сè уште летам!” , изјави Калиопи за оваа песна. А сега, за неа е објавена една доста интересна приказна.

-Најсреќниот ден во мојот живот, денот кога немав воздух и секој простор ми беше тесен. Денот кога мислев дека летам, денот кој од возбуда едвај го преживеав… – емотивно порачува Младен, македонскиот обожавател на поп-ѕвездата, а објави Вечер прес.

Како, на пример, деновиве, обожавателот на поп-ѕвездата Калиопи, момчето по име Младен Голубовски. На својот Инстаграм, тој се пофали со атрактивна тетоважа со стиховите од хитот „Обои ме“.

Тој инаку рекол дека со Калиопи се познава и на овој начин сакал да ја докаже неговата љубов кон неа, и тоа е нешто што никој до сега не го направил за Калиопи.

Младен е инаку од Крива Паланка, и оваа слика со тетповажава е објавена на неговиот Инста профил.