Naslovna Magazin На 17 се омажила, добила дете со него и се pазвела –...

На 17 се омажила, добила дете со него и се pазвела – еве како изгледа првиот маж на Сузана Јовановиќ (ФОТО)

Пејачката Сузана Јовановиќ од првиот брак има син Даниел, а од вториот брак со Саша Поповиќ има ќерка Александра.

Сузана и Саша своите деца ги изведоа на вистински пат, а пејачката кажува дека имала среќа што го запознала Поповиќ кој Данијел го прифатил како свое дете.

Таа раскажува дека вистинскиот татко на Данијел воопшто не прашал за својот син се додека не тргнал во основно училиште, исто така дека Даниел може да смета на Саша и Сузана секогаш.

Саша постојано нагласувал дека жали што не е вистински татко на Данијел и често му го повторувал тоа. Тој исто така е многу горд на него и заедно работат во студиото.

– Татко е оној кој се грижи за вас, ве сака, ве образува…Сале е се тоа за моето дете. Секогаш вели Даниел е мој син, вели Сузана.

Сузана вели дека е среќна што нејзиниот син е на прав пат, што се бори во животот и вели дека не сака да се експонира во јавноста.

– Мили ми е кога ќе слушнам пофалба, не ни сакам да го спомнувам поранешниот сопруг. Моето дете има татко и тоа е Саша, изјави таа.

Саша Поповиќ како директор на Гранд направи кариера на многумина и од нив направи успешни, големи и богати ѕвезди, но не и од својата сопруга Сузана Јовановиќ со која долго е во брак.

‒ Мојот син Даниел порасна со Саша. Татко е тој што се грижи за тебе, без разлика дали е биолошки или не.

Сè што знае за животот, научил од Саша. Сaле го образувал и воспитал, а во секоја прилика вели дека Даниел е негов син – изјави пејачот во една прилика,

Мештаните од Колар, село во близина на Смедерево, се сеќаваат на првиот брак на Сузана со хармоникашот Раде Здравковиќ.

‒ Се запознале во кафеана, на настап. Но, се брзаше… Токму пред неа Раде имаше убава девојка, добра, од убаво семејство.

Но, тогаш тие се скараа. И така Сузана влезе во неговиот живот. Не поминаа ни 15 дена, а веќе се во брак. Додека не дојде да живее кај нас, тие петнаесет дена беше прекрасна. И тогаш… Имаше се и сешто!

Беше многу љубоморна. Тие не се караа во наше присуство, но не можеа да се сокријат лошите односи меѓу нив. Често спиеле во различни соби. Кога беше расположена, зборуваше со нас, кога не беше, поминуваше покрај нас како да не постоиме.

Таа никогаш не дојде во другиот дел од нашата куќа, каде што живееме јас и мојата сопруга.

Го продадов тракторот за да правиме свадба, а подоцна не видов ниту еден динар од таа свадба – рекол Жиле Здравковиќ, поранешен свекор на Сузан, во 2005 година.

Ова е една од ретките слики од првиот маж на Сузана Јовановиќ.