Naslovna Magazin Се појави cтаpо видео од Вики Миљковиќ – еве како изгледала пред...

Се појави cтаpо видео од Вики Миљковиќ – еве како изгледала пред 30 години

Српската пејачка Вики Миљковиќ е една од најпознатите на Балканот.

Зад себе има тридецениска кариера, а како и многу нејзини колешки, кариерата ја започнала пеејќи на разни забави.

Вики за „Скандал“ зборуваше за тоа кој ѝ се нашол во животот кога ѝ било најтешко. “Не ми одеше секогаш мазно. Имав и успони и падови, чекорев и по рози и по трње.

– Мојата кума Цеца секогаш беше тука за мене. Тоа е вистинско пријателство“, рече вики за Светлана Цеца Ражњатовиќ.

– Нашето кумство е од мали нозе. Двете тогаш се согласивме на тоа, затоа што и нашите родители се дружеа.

Татко ми и нејзината мајка студираа заедно на Педагошката академија во Приштина и така започна сè – откри Вики во една прилика за својата дружба и кумство со Цеца.

Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташка денес важат за еден од најскладните бракови.

Секогаш си даваат поддршка еден на друг, а во брак се 13 години. Вики денес е во жирито на „Ѕвездите на Гранд“ каде заедно со нејзините колеги е ментор на кандидатите.

Инаку, Ташке има ќерка од првиот брак, која живее во Германија и, како што се наведува, има одлична врска со пејачката.

Во очите на публиката, емотивниот живот на Вики Миљковиќ пред нејзиниот живот со Драган Ташковиќ Ташкет како да не постоеше.

Пејачката во врската со познатиот музичар и композитор влезе многу млада, а поминаа единаесет години пред да се омажи за него и да го роди синот Андреј.

Токму поради оваа причина многу малку се знаеше за нејзиниот претходен љубовен избор, сè додека неодамна на Инстаграм не се појави фотографија на која позира во прегратките на друг.

По сликата со младото момче за кое нејзините фанови потврдија дека тоа е нејзиното поранешно момче, хармоникашот, емотивниот живот на Вики Миљковиќ доби сосема друга димензија.

Покрај споменатиот музичар, наводно не останала долго, но тој период го памети како еден од најубавите, бидејќи е период од почетокот на нејзината кариера.

Пејачката Вики Миљковиќ вели дека не била на роденденот на Анастасија Ражнатовиќ бидејќи била на службен пат.

Како што истакнува, славеничката ја видела по прославата, но не го запознала фудбалерот, новото момче на Анастасија, Немања Гудељ.

– Бев во Германија. Од минатата недела сум на релација Австралија-Италија, се видов и слушнав со Цеца и Анастасија. Не го запознав Гудељ, но се гледа дека Анастасија е среќна, можете да ја видите.

Нејзините очи светат, сите сме среќни поради тоа, а дали ми се довери не треба да кажам – изјавила Вики.

Поради стресниот начин на живот кој го води, пејачката признава дека често додава вишок килограми, но дека ќе се обиде да ја доведе линијата во ред со детоксикација.

– Најмногу се дебелеам од слатките, но тоа има врска и со стресот, живеам многу стресно и обожавам благо.

„Ќе се обидам да ја средам линијата со детоксикација“, рекла Вики.

Пејачката Вики Миљковиќ признава дека драстично ослабела кога ја погодиле семејни тра гедии. Прво се упокоил нејзиниот татко, а потоа и мајка и’.

Таа тогаш имала 66 килограми, а по упокојувањето на нејзиниот татко ослабела 18.

Вики Миљковиќ денес зад себе има успешна музичка кариера и е член на жирито на „Ѕвезда Гранда“.

Со музика почнала да се занимава веднаш по нејзината кума Цецa Ражнатовиќ.

Деведесеттите беа многу успешни и за двете пејачки, а судејќи по фотографиите од тој период може да се каже дека ги следеа трендовите, како што тоа умешно го прават и до ден денес.

Имено, на Инстаграм кружи фотографија од почетокот на кариерата на Миљковиќ, а сега се појави и видео. Еве како изгледала пејачката во минатото на настап.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @estradni.arhiv